A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Rüyada Ot görmek

Rüyada Ot görmek

Tiflisi Tabirleri:

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada ot görmenin beş tabiri vardır: 1-Din, 2-Mal, 3-Evlat, 4-Yöneticilik, 5-İyi hal.

İbn-i Sîrîn: Taze ot görmek; dindarlığa ve bol rızka işaret eder. Otların, çimenlerin arasında olmak; din yolunda kendinizi adayacağınza delalet eder. Bedeninizde ot bittiğini görmek; nimetinizin bollaşacağına ve feraha ereceğinize delalettir. 

Ot toplayıp eve getirdiğinizi görmek; size gelir sağlayacak bir yolculuk yapacaksınız şeklinde rüya tabiri yapılır. Evinizdeki otları dışarı attığınızı görmek; malınızı hayır işlerde harcayacağınıza işaret eder.

Zehirli ot yemek; hastalanacağınıza işarettir.

Avucu içinde ot bittiğini göremek, hanımı ile başkanısın ilişkisine tanıklık etmeye, elinin dışında ot bittiğini görmek vefat etmeye delalet eder.

Bina ve mescid gibi yerlerin dışında ot bittiğini görmek, evlenmek suretiyle aile çevresinin genişlemesine, vücuda zarar verecek yerde (kulak, yüz vb.) ot bittiğini görmek üzüntü ve kedere, hasta kimsenin vefat etmesine işaret eder.

İştah açıcı ekşi ot, kişinin bir yakını yahut dostu tarafından göreceği menfaate, ekşi sandığı otun acı olduğunu görmek pişmanlığa delalettir.

Ot satan kimseyi görmek alçak gönüllülüğe, üzüntü ve kederin gitmesine delalettir.

Güzel kokulu otlar ve bunları koklamak üzüntü ve kederden kurtulmaya, güzel amele ve sevinçli gelişmelere, güzel kokulu otlar topladığını görmek bekar için kadına, evli için çocuğa yahut güzel şöhrete işaret eder.

Güzel kokulu otların kök ve damarları erkek çocuğa işaret ederken, güzel kokulu otların kesildiğini görmek üzüntüye delalet eder.

Kendisine güzel kokulu otlar ( çiçek, gül vb.) getirildiğini görmek duruma göre sevinçli bir olaya ya da hastalanmaya işaret eder.

Ayrıca Bakınız; Çayır, Çimen, Mera,Yeşillik.

Seyyid Süleyman: Ibn-i Sirin demiştir ki: Reyhanları ve diğer güzel kokulu otları toplanmış görmek; üzüntüye işarettir. Otlar az ise, gam çabuk zuhur eder. Çok ise, sıkıntı geç gelir. Sarı renkli olanlar, hastalığa, beyaz, yeşil ve mavi olanlar ise, mal, nimet, evlat ve evliliktir. Herhangi bir dikenli ot görmek; iyi değildir. Hayvanlara dikenli ot yedirmek zarara işarettir.
Halk arasında makbul sayılan bir ot cinsini biçmek hayırdır. Aksi ise şerre delalettir. Yerde ne oldukları anlaşılamayan otlar din ve devamlılıkla ve insanlarla yorumlanır.

MollaCami Tabiri: Rüyada görülen ot, iyilik ve hayırdır. Kendi avucu içinde ot bittiğini gören kimse hanımını başkası ile görür. Avucunun dışında ot bittiğini gören kimse ölür ve kabrinde ot biter. Mescit ve ev gibi yerlerin dışında otun bittigini görmek, evlilikle olan akrabalığa işarettir. Üzerinde ot bittiğini ve bu otun da kulağını ve yüzünü örtmediğini görmek, ucuzluk ve bolluğa erişmektir.

Rüyada güzel koku saçan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hiç kokmayan otluk görmek mal veya eşyadan bir şeyin çalınacağını gösterir.

Yemyeşil ot, hayatın kolaylaşacağına işaret eder.

Rüyada Abi GörmekRüyada Abi Görmek
 
Rüyada Çiçek GörmekRüyada Çiçek Görmek
 
Rüyada Saç GörmekRüyada Saç Görmek
 
Rüyada Bebek GörmekRüyada Bebek Görmek
 
Rüyada Kadın GörmekRüyada Kadın Görmek
 
Rüyada Ayakkabı GörmekRüyada Ayakkabı Görmek
 
Rüyada Anne GörmekRüyada Anne Görmek
Rüyada Aba görmek
Rüyada Abajur görmek
Rüyada Abanoz görmek
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Baskı görmek
Rüyada Başını taşa vurmak görmek
Rüyada Bronşit görmek
Rüyada Bronz görmek
Rüyada Broş görmek
Rüyada Budak görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Diken görmek
Rüyada Elbise Askısı görmek
Rüyada Elbise dolabı görmek
Rüyada Hünnap Görmek
Rüyada Küvet görmek
Rüyada Palet görmek
Rüyada Radar görmek
Rüyada Sallanmak görmek
Rüyada Salon görmek
Copyright © 2013 - 2018 Rüyada Görmek.com Her Hakkı Saklıdır.
Rüya Tabirleri Hakkında - İletişim - Sık Sorulan Sorular - Gizlilik Sözleşmesi - Kullanım Şartları
Sosyal Medyada Biz - Twitter - Facebook - Google + Sayfa OS 0,0156 saniye oluşturuldu.